TOMCIO PALUCH

Tel. 793-050-087

„ W dzieciństwie niewiele zależy od nas samych, wiele zaś od tych, którzy są z nami” 
B. WrocławskiNASZA KADRA TO WYKWALIFIKOWANI NAUCZYCIELE, KTÓRZY TRAKTUJĄ PRACĘ Z DZIEĆMI, JAKO PRZYJEMNOŚĆ I SPEŁNIENIE


Ciocia Kasia – dyrektor, opiekun – wychowawca

Ciocia Kasia ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych na Uniwersytecie im.Adama Mickiewicza w Poznaniu, po czym kontynuowała studia filologiczne. Później los skierował ją bliżej zagadnień ekonomicznych, więc ukończyła podyplomowe studia na Uniwersytecie Ekonomicznym. Otwarcie żłobka i przedszkola było jej marzeniem z młodzieńczych lat, które udało jej się zrealizować po wielu latach. Dzisiaj, kiedy jej dzieci dorosły, czerpie wiele radości z obserwowania jak pięknie rozwijają się nasi podopieczni. Jest osobą optymistyczną i doceniającą nawet drobne sukcesy i przyjemności wokół. W żłobku, wraz z innymi ciociami, opiekuje się małymi podopiecznymi oraz tymi drobiazgami, dzięki którym nasz żłobek może na co dzień sprawnie funkcjonować.

 

Ciocia Ula – pielęgniarka i wychowawca w grupie „Gumisie”

Ciocia Ula kończyła pielęgniarstwo oraz na wydziale pedagogicznym – wychowanie artystyczne w zakresie sztuk plastycznych. W swojej pracy wykorzystuje wieloletnie doświadczenie w zawodzie pielęgniarki, które ciągle rozwija uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach. Ukończyła również specjalistyczny kurs pierwszej pomocy w nagłych stanach zagrożenia życia. Jej dodatkowa pasja to immunodiagnostyka nietolerancji pokarmowych oraz leczenie chorób przewlekłych. W pracy w dziećmi stwarza warunki sprzyjające rozwojowi fizycznemu i umysłowemu, również w oparciu o aktywności oddziaływujące na zmysły dzieci - elementy zabaw sensorycznych, oraz elementy zabaw plastycznych dostosowanych do wieku podopiecznych. Buduje atmosferę, w której dzieci są szczęśliwe, a rodzice spokojni, że ich maluszek jest bezpieczny. Jest osobą otwartą, radosną, spontaniczną i pomysłową. Posiada niezrównany talent plastyczny, który często wykorzystuje w dekorowaniu naszego żłobka. 

 

Ciocia Iza – wychowawca w grupie "Cypiski"

Ciocia Iza ukończyła pedagogikę społeczną oraz pedegogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. Odbyła wiele praktyk, kursów i szkoleń, które pomagają jej w codziennej opiece nad maulszkami. Sama jest mamą i cieszy się, że może łaczyć wiedzę z wychowaniem dziecka. 

 

Ciocia Kasia – wychowawca w grupie „Cypiski

Ciocia Kasia  -  absolwentka technikum o profilu technolog żywności. Ukończyła szkolenie dla opiekunów w żłobku i klubie dziecięcym. Jej celem jest dalsze kształcenie się w tym kierunku i udział w kursach chcąc bardziej pogłębić swoją wiedzę w zakresie pracy z dziećmi. Praca z najmłodszymi to dla niej codzienne wyzwanie, doskonalenie samej siebie. Zwolenniczka radosnej i twórczej zabawy.

 

Ciocia Ania – wychowawca w grupie „Tygryski”

Ciocia Ania ukończyła biologię na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Szereg lat pracowała ucząc biologii w gimnazjum i liceum oraz języka angielskiego.Bardzo lubiła kontakt z młodzieżą a obecnie ogromną satysfakcję czerpie z pracy z maluszkami. Jest mamą czwórki dzieci. Lubi spacery i podróże, a jej wielką pasją jest praca w ogrodzie.

 

Ciocia Olga – wychowawca w grupie „Tygryski”

Ciocia Olga docelowo miała pracować jako fryzjer, jednak szybko przekonała się, że praca z dziećmi daje jej więcej satysfakcji. Dlatego też ukończyła szkołę policealną o kierunku Opiekunka Dziecięca, dzięki czemu od 10 lat pracuje jako niania oraz opiekuje się dziećmi od ich najmłodszych lat życia. Podczas pracy z dziećmi lubi z nimi rysować, malować i czytać książki. Chętnie też przytuli i sprawi, by na buzi malucha jak najszybciej pojawił się uśmiech :)

 

Ciocia Magda - wychowawca w grupie Tygryski

 Wykwalifikowana opiekunka dziecieca. Od 10 lat związana z praca z dziećmi. Swoją pracę opiera na wzajemnym zrozumieniu oraz szacunku z dużą dawką miłości. Jest opiekunką z powołania. Uwielbia dzieci - z wzajemnością :). Jej głównym celem jest zarażanie dzieci pozytywną energią, a wykorzystuje w tym celu ruch, muzykę i śpiew. Prywatnie miłośniczka górskich wycieczek i aktywnych form spędzania wolnego czasu.

 

Ciocia Iza  pomoc nauczyciela

Z wykształcenia technik żywienia oraz technik bhp. Ciocia Iza pracuje w żlobku jako pomoc nauczyciela. W każdej chwili służy pomocą, dobrym słowem oraz stara się stwarzać ciepłą rodzinną atmosferę wśród dzieci. Prywatnie mama dwójki dzieci, które jak twierdzi są najwspanialszym darem od losu. Uwielbia przebywać z dziećmi, ponieważ czas z nimi spędzony nigdy nie jest czasem straconym. Jest osobą ciepłą, cierpliwą, wrażliwą o łagodnym usposobieniu. Praca z dziećmi nie należy do najłatwiejszych, ale z całą pewnością do najprzyjemniejszych. Dzieci to najwspanialszy skarb, dlatego powinniśmy je chronić i otaczać miłością. Nie sztuką jest do dziecka mówić i z Nim być, sztuka to umieć dziecko wysłuchać i spędzać z Nim czas.

 

Ciocia Sylwia – psycholog

Ciocia Sylwia jest psychologiem specjalizującym się w psychologii rozwojowej i psychologii edukacji. Czuwa nad rozwojem społecznym, emocjonalnym i intelektualnym dzieci, wspiera Rodziców oraz Wychowawców. Indywidualnie podchodzi do każdego dziecka i jego rodziny - potrzeb, doświadczeń i zasobów. Obserwuje dzieci w trakcie zabaw z rówieśnikami i zajęć, prowadzi konsultacje z nauczycielami oraz spotyka się z Rodzicami, by służyć im swoją wiedzą i doświadczeniem. Opracowuje i prowadzi warsztaty dla Rodziców, w razie potrzeby prowadzi indywidualne rozmowy szkoleniowe dla personelu pedagogicznego.

 

Ciocia Asia  anglista

Ciocia Asia jest nauczycielem języka angielskiego z kilkuletnim stażem. Ukończyła studia wyższe na kierunku filologia angielska w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu oraz studia licencjackie na tym samym kierunku na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada pełne przygotowanie pedagogiczne. Od zawsze interesowało ją nauczanie małych dzieci i sposób w jaki one uczą się języków obcych. Uważa, że wczesne nauczanie języka obcego nie tylko sprawia, że dzieci łatwiej poradzą sobie w szkole, ale korzystnie wpływa też na rozwój słuchu muzycznego i zdolności ogólnych dziecka.

 

Ciocia Agnieszka – ogród ekologiczny

Ciocia Agnieszka Ukończyła studia z zakresu komunikacji społecznej i gastronomii. Znajomość zaczęła się od zapisania córki do naszego żłobka. Z czasem okazało się, że Pani Agnieszka z zamiłowania i korzeni rodzinnych posiada wielki ogród, a w nim mnóstwo wspaniałości. Dziś jesteśmy w ścisłej współpracy. Dzieci widzą i dotykają: warzywa, owoce, zboża, trawy, grzyby. Robią: kanapki, przetwory, soki, surówki, sałatki. Poznają również świat zwierząt tych małych i dużych.

KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ!

 

Pani Ania – dba o czystość w naszym żłobku