TOMCIO PALUCH

Tel. 793-050-087

„ W dzieciństwie niewiele zależy od nas samych, wiele zaś od tych, którzy są z nami” 
B. WrocławskiNASZA KADRA TO WYKWALIFIKOWANI NAUCZYCIELE, KTÓRZY TRAKTUJĄ PRACĘ Z DZIEĆMI, JAKO PRZYJEMNOŚĆ I SPEŁNIENIE


Ciocia Ania – dyrektor, opiekun – wychowawca

Ciocia Ania jest pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Ukończyła pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej i nauczania początkowego w Wyższej Szkole „Kadry dla Europy” w Poznaniu. Jako wychowawca stara się ukazać świat pełen szacunku i wzajemnej tolerancji. Uważa, że każde dziecko powinno być akceptowane i kochane, dlatego ważne jest dla niej indywidualne podejście do każdego dziecka - odkrywanie jego możliwości oraz wspólne pokonywanie słabości. Jest osobą pogodną, uśmiechniętą i cierpliwą, a zarazem wymagającą i wytrwałą. Wobec dzieci stara się być przyjazna i życzliwa, ale też konsekwentna. Zawsze odnosi się do Nich z szacunkiem i wyrozumiałością. W żłobku wraz z innymi ciociami opiekuje się Małymi Podopiecznymi oraz tymi drobiazgami, dzięki którym nasz żłobek może, na co dzień sprawnie funkcjonować.

Ciocia Kasia – wychowawca w grupie „Cypiski”

Ciocia Kasia ukończyła pielęgniarstwo oraz prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej rolą w żłobku jest dbałość o zdrowie, higienę i prawidłowy rozwój powierzonych Dzieci, a także zapewnienie im bezpieczeństwa. Zawsze bardzo chętnie służy poradą i wsparciem szczególnie w kwestiach zdrowotnych. Prywatnie jest szalenie zakochana w macierzyństwie. Wie, jakim cudem dla każdego rodzica jest jego własne dziecko. Wybierając ten zawód chciała pracować z dziećmi i dla dzieci, jak również dla ich rodziców. W naszym żłobku prowadzi witaminkowo oraz bajkoterapie.

 

Ciocia Monika – wychowawca w grupie „Cypiski”

Ciocia Monika z zawodu jest ratownikiem medycznym, często pracowała z dziećmi ucząc ich pierwszej pomocy z czego czerpała radość. Praca z dziećmi daje jej wiele satysfakcji. Lubi podróżować, interesuje się sportem. Największą radość czerpie z wychowywania swojej córki

 

Ciocia Iza – wychowawca w grupie "Smerfiki"

Ciocia Iza ukończyła pedagogikę społeczną oraz pedegogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. Odbyła wiele praktyk, kursów i szkoleń, które pomagają jej w codziennej opiece nad maulszkami. Sama jest mamą i cieszy się, że może łaczyć wiedzę z wychowaniem dziecka. 

 

Ciocia  Ada – wychowawca w grupie „Gumisie”

Ciocia Ada ukończyła studia magisterskie na CDV na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz pedagogikę małego dziecka.  W pracy z dziećmi stawia na samodzielność, rozwój oraz dobrą zabawę. Lubi czytać, rysować i tańczyć z dziećmi. W codziennej pracy wplata zabawy z chustą Klanza i metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.  

 

Ciocia Ula – pielęgniarka i wychowawca w grupie „Tygryski”

Ciocia Ula kończyła pielęgniarstwo oraz na wydziale pedagogicznym – wychowanie artystyczne w zakresie sztuk plastycznych. W swojej pracy wykorzystuje wieloletnie doświadczenie w zawodzie pielęgniarki, które ciągle rozwija uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach. Ukończyła również specjalistyczny kurs pierwszej pomocy w nagłych stanach zagrożenia życia. Jej dodatkowa pasja to immunodiagnostyka nietolerancji pokarmowych oraz leczenie chorób przewlekłych. W pracy w Dziećmi stwarza warunki sprzyjające rozwojowi fizycznemu i umysłowemu również w oparciu o aktywności oddziaływujące na zmysły Dzieci - elementy zabaw sensorycznych, oraz elementy zabaw plastycznych dostosowanych do wieku Podopiecznych. Buduje atmosferę, w której Dzieci są szczęśliwe, a Rodzice spokojni, że ich Maluszek jest bezpieczny. Jest osobą otwartą, radosną, spontaniczną i pomysłową. Posiada niezrównany talent plastyczny, który często wykorzystuje w dekorowaniu naszego żłobka. 

 

Ciocia Marysia – wychowawca w grupie „Tygryski”

Ukończyła Medyczne Studium Zawodowe na kierunku Technik Masażysta. Obecnie jest studentką WSHiU - Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Od 2017 roku pracuje z dziećmi jako Trener Osiedlowy. Jej pasją jest sport, a najbardziej lubiana dyscyplina to piłka nożna. W wolnym czasie lubi chodzić na spacery oraz czytać książki.

 
Ciocia Asia – logopeda


Ciocia Asia w żłobka Tomcio Paluch jestem dyplomowanym logopedą. Ukończyła lic z zakresu protetyki słuchu oraz mgr z zakresu akustyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W kontaktach z Małymi Podopiecznymi wykorzystuje wiedzę i doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy w oddziale przedszkolnym, szkole podstawowej oraz podczas indywidualnej terapii logopedycznej z dziećmi. Prowadzone przez nią ćwiczenia usprawniają pracę aparatu oddechowego, fonacyjnego oraz artykulacyjnego. Pobudza do komunikacji werbalnej oraz wzbogaca czynny i bierny słownik dzieci. W swojej pracy wykorzystuje także masaże, zabawy paluszkowe, ćwiczenia manualne oraz słuchowo-ruchowe.

 

Ciocia Sylwia – psycholog

Ciocia Sylwia jest psychologiem specjalizującym się w psychologii rozwojowej i psychologii edukacji. Czuwa nad rozwojem społecznym, emocjonalnym i intelektualnym dzieci, wspiera Rodziców oraz Wychowawców. Indywidualnie podchodzi do każdego dziecka i jego rodziny - potrzeb, doświadczeń i zasobów. Obserwuje dzieci w trakcie zabaw z rówieśnikami i zajęć, prowadzi konsultacje z nauczycielami oraz spotyka się z Rodzicami, by służyć im swoją wiedzą i doświadczeniem. Opracowuje i prowadzi warsztaty dla Rodziców, w razie potrzeby prowadzi indywidualne rozmowy szkoleniowe dla personelu pedagogicznego.

 

Ciocia Nina  anglista

Ciocia Nina jest nauczycielem języka angielskiego z kilkuletnim stażem. Ukończyła studia wyższe na kierunku filologia angielska w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu oraz studia licencjackie na tym samym kierunku na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada pełne przygotowanie pedagogiczne. Od zawsze interesowało ją nauczanie małych dzieci i sposób w jaki one uczą się języków obcych. Uważa, że wczesne nauczanie języka obcego nie tylko sprawia, że dzieci łatwiej poradzą sobie w szkole, ale korzystnie wpływa też na rozwój słuchu muzycznego i zdolności ogólnych dziecka. W pracy z dziećmi wykorzystuje metodę musical babies opartą na muzyce, rytmie i aktywności fizycznej najmłodszych.

 

Ciocia Agnieszka – ogród ekologiczny

Ciocia Agnieszka Ukończyła studia z zakresu komunikacji społecznej i gastronomii. Znajomość zaczęła się od zapisania córki do naszego żłobka. Z czasem okazało się, że Pani Agnieszka z zamiłowania i korzeni rodzinnych posiada wielki ogród, a w nim mnóstwo wspaniałości. Dziś jesteśmy w ścisłej współpracy. Dzieci widzą i dotykają: warzywa, owoce, zboża, trawy, grzyby. Robią: kanapki, przetwory, soki, surówki, sałatki. Poznają również świat zwierząt tych małych i dużych.

KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ!

 

Pani Ania – dba o czystość w naszym żłobku